Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

Srpen 2012

***Soutěž o nejlepší povídku - přihlášky!***

9. srpna 2012 v 19:50 | Fearnie |  Tejemné soutěže
Pozor je tady první pořádná soutež. Znám nespočet lidí, kteří píšou nějaké povídky, příběhy a drabbly. A právě pro vás je tato soutěž.

Podmínky:
- Musí vám být více jak 13 let
- Povídka musí být vaše, ne že ji někomu ukradnete
- Minimálně 300 znaků max. 2x A4.

A teď už k zadání:
- Téma tohoto kola bude : Upíři! Všude se totiž s Upíry roztrhl pytel a jsou snad všude. A víte co? Lidé jich stále nemají dost.

Takže vaše povídky posílejte na n.antonie@seznam.cz do 31.8.2012! Tudíž máte asi 3 týdny. Pls posílejte ve Worldu nebo rovnou napište do majlu. Předmět: Upíři!

Těším se na vaše povídky a budu ráda když se vás přihlásí minimálně 3 lidi maximálně 10. A jak bude probíhat hodnocení? To se dozvíte těsně před prvním kolem. :)) Bude to lehké a výhry budou pěkné...

Jak se čtou jména

8. srpna 2012 v 14:33 | Fearnie |  1. díl - Samragdový klíč
V knize se vyskytuje spousta jmen, jak se ale čtou?

Práve k tomu slouží tento článek. Nerada bych, aby jste ta jména komolili a četli špatně...


Jak se to píše/ Jak se to čte

Lucy / Lucy
Arrie / Arije
Luke / Luk
Roisin / Rojzin
Fearnie / Ferní
Liberta / Liberta
Pearce / Pírs
Corinna / Korina
Trish / Triš
Rita / Rita
Hope / Houp
Lonnie / Loní
Meredith / Meredit
Sharon / Šaron
Chloe / Kloe
Ellie / Elí
Lucas / Lukas
Dave / Dejv
Evelyn / Evelyn
Amelie / Amelie
Wendy / Vendy

Je pravda, že některé postavy se objeví až v půlce knihy, ale tak znám je můžete ne? :D

První kapitola již tento víkend!

Literární deníček

5. srpna 2012 v 19:30 | Fearnie |  Literární deníček
Oč jde? Každý den si budu zapisovat kolik toho napíšu. A hlavně jak dlouho. Já totiž nejsem zvyklá psát každý den, ale potom ztratím notu, takže se teď chci zlepšit. :) Budu to tady na konci týdne přidávat. :))

Záblesky života - 1.kapitola

4. srpna 2012 v 18:27 | Fearnie |  Záblesky života
Abych to ujasnila, tato povídka byla původně psána pro Stmivani.eu. Chcete další kapitoly?

"Co se s námi stalo?" zavzlykala Bella, která se opírala o postel, na které ležel Edward. Byl od ní otočený, ale sotva si uvědomil, že Bella brečí, otočil se na ni. Měl všude připojené hadičky a Bella se proklínala. Proč? Proč se museli pohádat zrovna včera? Proč ji miluje tak moc, že za ní zrovna jel? Edward polkl a pak potichu a suše řekl:

"Zestárli jsme, Bello."

"Proto se chováme takhle?" zeptala se Bella. Po tvářích jí tekly proudem slzy. Nemohla uvěřit, že před ní leží právě Edward. Ten Edward, který byl vždy silnější než ona. Ten, který by pro ni udělal vše. Ten, který ji podporoval na střední škole, když se jí skoro všichni smáli. Ten, který ji požádal o ruku, když letěli letadlem na Bahamy. Ten, který se s ní nerozešel, ani když zjistili, že Bella nemůže mít děti. Ten, který se mohl stát upírem, ale vybral si normální lidský život s Bellou... Ona tohle vše věděla, brala na vědomí. Chytila ho za ruku a projel jí po těle známý impuls. Ten, který se ozval vždy, když se Edwarda dotkla.

"Víš, že je to se mnou špatné," řekl po chvíli smutně.

"Ano, ale to my překonáme. Vždyť spolu žijeme už deset let," odpověděla Bella, které nechtěla slyšet nic o tom, že to Edward nezvládne. Ale on věděl, jak to s ním vypadá a že brzy přijde jeho čas... Otočil hlavu na druhou stranu a Belly si už dál nevšímal. Pochopila, že má odejít.

Vstala a podívala se na něj. Pohladila ho po tváři a přejela mu přes vlasy, které měl jako vrabčí hnízdo. Usmála se. A odešla z pokoje.

Věděla, kam má jít - za doktorem!

Zaklepala na dveře a bez pozvání vešla dovnitř.

"Jak je na tom Edward?" zeptala se. Doktor, který byl doteď zády, se na ni podíval. Byl to Carlisle! Nemá rád Bellu od té doby, co se s Edwardem vzali.

"Vím, že mě nemáš rád a stále jsi mě nepřijal do rodiny, ale prosím... Tady jde přece o Edwarda!" žadonila Bella, která chtěla vědět něco o jeho stavu.

"Není na tom dobře, je možné, že..." nedokončil větu Carlisle.

"Co? Nechceš říct, že umře?" polkla Bella se strachem v očích. Carlisle sklopil oči a ona docela pochopila.

"Kolik měsíců mu zbývá?" zeptala se Bella. Carlisle zvedl obočí a nechápavě řekl:

"Měsíců?" Šel k Belle blíže a řekl: "Najel rovnou do stromu. Na chvíli se mu zastavilo srdce a utrpěl krvácení do mozku. Také má teď špatná játra. Zbývají mu asi… dva dny."

Bella pomalu couvala dozadu. Myšlenky se vířily v hlavě. Strom? Játra? Mozek? Zastavilo srdce? Dva dny???

Vyběhla z nemocnice a běžela. Kam??? To ani ona sama nevěděla...

Najednou se jí před očima zamlžilo, zakopla a spadla. Někdo jí podal ruku. Vzhlédla a byl to Jacob! Usmál se na ni a pomohl jí na nohy.

Páni! Jacoba neviděla od té doby, co byli s Edwardem ve Francii.

"Neviděli jsme se čtyři roky!" řekl Jacob, jako by jí četl myšlenky. Bella se pokusila o úsměv, který ovšem za dané situace vypadal spíše jako úšklebek.

Jacob ale dělal, že nic neviděl. Místo toho se zeptal:

"Nechceš se jít někam posadit?" Bella se nezmohla na více než jen na přikývnutí…

Čas plyne jako voda...

3. srpna 2012 v 18:17 | Fearnie |  Jednorázovky
Když se nad tím zpětně zamyslím, opravdu jsem to já? Opravdu jsem ta malá holka na fotografiích já? Nemůžu tomu uvěřit. Proč se vše změnilo??? Ano, život je změna. Ale představte si, že by vše zůstalo tak, jak to je. Nikdo by se nemusel bát toho, co příjde...
Jenže to já neovlivním. Mohla bych třeba utéct někam daleko, ale jednou by mi došly síly. Mohla bych se zahrabat do písku, ale jednou by mi došel dech...
Přála bych si být opět tou malou holčičkou, která staví hrady z písku. Které se na tváři objeví úsměv pokaždé, když řekne: ,,Piky, piky za sebe!" . Kterou oblíkali do těch nejrůžovějších šatů a dělali z ní princeznu...
Jenže tohle vše je pryč, jakoby vzpomínky rozfoukal vítr. Nic netrvá věčně a mě proto nezbývá nic jiného, než se s tím smířit a doufat v lepší budoucnoust...

Život je změna!

Smaragdový klíč

3. srpna 2012 v 17:20 | Fearnie |  1. díl - Samragdový klíč
Tak, dlouho jsme tady nebyla. Ale za tu dobu jsme začala psát knihu Jantarová země Ruiscoll. První díl nese název Smaragdový klíč. A teď záleží jen na vás jestli chcete, abych to zde rozjela a přidávala povídky a články.