Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

Únor 2013

Přehled do budoucna.

24. února 2013 v 11:31 | Fearnie |  Tajemné články!
Ano.,. už zase to tady zanedbávám. Vůbec nemám čas, a když ano, dívám se na Teorii velkého třesku nebo na Upíří deníky.♥
Co plánuju v dohlednu?:D

-slíbenou anotaci na novou povídku
-recenzi na Upírskou střední - Prvák
-Medailonek Lucy a Pearce z Jantarové země
- další kapitolu Lišky z Deley

Je něco na co máte special přání?:D :)

Filmová recenze: Život je krásný

17. února 2013 v 18:34 | Fearnie |  Recenze
Vím, že tohle nemá nic společného ani s mými povídkami ani s knížkami, ale na tenhle film musím napsat rencenzi!


Komedie / Romantický / Drama / Válečný
Itálie, 1997, 116 min


O čem film je?
Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna...

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Takže, obsah snad mluví za vše. První polovina je o tom, jak se vlastně Guido seznamuje s ,,princezničkou" Dorou. Šíleně se mi líbí, jak se k ní chová a jak dělá vše proto, aby se jí zalíbil.

Vezmou se a mají syna. Giosué je takový hodný, nevinný chlapec. Nechápe, kde to jsou. Ale Guido když to zjistí, neřekne mu to. Nemůže ho stresovat, nepochopil by to.

Líbí se mi, jak dělá vše proto, aby se mu i přes to vše v koncentračním táboře líbilo. Udělá vše proto, aby svého syna a milovanou manželku zachránil.

Film je dokonalý. Přesně znázorňuje tu dobu (z pohledu Itálie) a detaily jsou moc dobré! Konec je pěkný. I když Guido zemře.. Tak nezemřel jen tak! Obětoval se pro svého syna, udělal vše proto, aby přežil. A syn se nakonec sveze vysněným tankem ( s Američany) a věří, že jeho táta měl pravdu! Co slíbil, to taky dodržel... :)

A velkým plusem je, že herec Benigni celý film oživil a udělal skvělým. První polovina je odlehčena a brána s humorem. Do té druhé se snažil také vnést trochu odlehčení, hlavně kvůli synovi.

Návštěvnost 4.2. 2013 - 10.2. 2013 + Info

12. února 2013 v 20:21 | Fearnie |  Tajemné články!
Pondeli: 18
Utery: 16
Streda: 9
Ctvrtek: 14
Patek: 13
Sobota: 16
Nedele: 14

Celkem: 100 - děkuju moc:)

Kromě návštěvnosti jsem chtěla napsat krítké info. Moc jsem teď nepřidávla smysluplné články. No, nově teď začínám spolupracovat s nakladatelstvím, takže určitě přibydou knižní recenze. Ale dále chystám krátké jednorázovky, dlouho jsem žádnou pořádnou nenapsala. No a jak víte, 15.3.2013 bude 1.kapitola Jantarové země a do té doby tady budou medailonky jednotlivých postav atd. Máte se na co těšit! Možná přidám i mapu Ruiscoll, chtěli byste? :)

ps.: co nového u vás? :)

Anketa: Kterou povídku chcete?

11. února 2013 v 10:30 | Fearnie |  Ankety
Je tady další anketa, tentokrát si můžete vybrat, kterou jednozárovku byste si chtěli přečíst. U každé je napsaný i žánr. :)

Anketa : Která povídka je nejlepší

9. února 2013 v 13:10 | Fearnie |  Ankety
Ahoj! Tak jsem se rozhodla založit rubriku Ankety, jelikož bych chtěla znát váš názor. A je zde první anketa.

Téma zní: Jaká moje povídka se vám líbí nejvíce?

Jsou tam pouze kapitolové povídky.
- Lišky z Deley - jsou zde 3 kapitoly
- Vyber si: minulost x budoucnost - je zde 1.kapitola 1/2
- Záblesky života - je zde 1 kapitola

Zatím tu nic jiného není. Chystám novou povídku, anotace by mohla být tak 15.2.2013. A 15.3.2013 bude první kapitola Jantarové země!:)

Recenze : Příšerné příběhy strýce Montaguea

8. února 2013 v 18:12 | Fearnie |  Recenze
 • Název:Příšerné příběhy strýce Montaguea
 • Série:Příšerné příběhy
 • Díl: 1.
 • Autor: Chris Priestley
 • Počet stran: 216
Strýc Montague žije osaměle, jen se svým tajuplným sluhou. Třebaže cesta k jeho ponurému starému domu vede hlubokým strašidelným lesem, malý Edgar svého příbuzného rád navštěvuje. Strýc má totiž nepřebernou zásobu hrůzostrašných historek. Jenže čím víc jich chlapec vyslechne, tím víc se cítí nesvůj. Ve vzduchu visí cosi zlověstného. Mlha venku houstne, v domě panuje čím dál větší zima a ozývají se v něm podivné zvuky. Odkud strýc všechny ty historky zná a proč ve svém sídle uchovává předměty, které v nich sehrály neblahou roli? Edgar nakonec zjistí, že strýcův život má svou velmi temnou stránku, která je strašlivější, než si vůbec dokázal představit.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!

Knížka mě zaujala podivnou obálkou a tím, že byla v sekci horory.

Strýc vypráví svému synovci příběhy, které se vážou k předmětům, které má v domě. Ať už je to zlatý rám, dalekohled, panenka nebo soška démona.

Nejdříve ty příběhy začínají tak... nevinně, ale ten konec! Skoro pokaždé zemře nějaké dítě, nebo hodně trpí!

Z prvu mi to nepřišlo strašidelné, ale po pár povídkách mi to přišlo takové divné. Běhal mi mráz po zádech a celkem jsem se obávala dalších příběhů.

Konec se mi vůbec nelíbil! Strýc vypráví svůj vlastní příběh o životě. Povídá, jaký byl. Že byl ředitelem školy, vydíral žáky, bral od nich peníze a všechno to shodil na svého žáka, který ho zaujal. Jenže ten žák - William - to nesnesl a zabil se! Strýc Montague si to dával za vinu a dům mu udělil trest. Zbloudilé duše k němu nosily prokleté předměty a povídaly mu své příběhy. No astrýc všechny příběhy řekl svému synovci Edgarovi. Ovšem záleží, jestli tomu Edgar věří, nebo se zbláznil a duchové dětí byly jenom výmysly jeho fantazie.

Tohle je první díl a jsou i další dva. Každý má jiné postavy a příběhy, ale motivy jsou podobné.

Dávám jí 3 body / 5 bodů !

Tak co? Zaujala vás kniha? Co teď čtete vy?

On my wishlist (2)

6. února 2013 v 10:59 | Fearnie |  On my wishlist
Meme z dílny Book Chick City.
-Cílem je každou SOBOTU zveřejnit knihy,které bychom si chtěli pořídit.Mohou to být novější,starší i knihy,které ještě nevyšly. :)

Takže kniha, kterou si chci moc přečíst, je... :
A vaše kniha?
ps.: vím, že není sobota, ale přidávám to nepravidelně! :D

Návštěvnost 28.1. 2013 - 3.2. 2013

5. února 2013 v 9:03 | Fearnie |  Tajemné články!
Pondeli: 9
Utery: 9
Streda: 9
Ctvrtek: 8
Patek: 13
Sobota: 24
Nedele: 38 - ty jo, díky:)

Celkem: 110 - díky, doufám, že se to ještě bude zlepšovat.:)

Týden k týdnu (1)

3. února 2013 v 11:41 | Fearnie |  Týden k týdnu
Vymyslela Zuzzi.
Přečetla jsem
Pouze jednu knihu a to Džínový deník. Tento týden bude lepší:)
Zrecenzovala jsem
Písnička týdne
Nejvíce se mi teď líbila tahle písnička, poslouchám furt:
Co budu číst následující týden:
No spíše co už čtu:D Je to Ghostgirl 2.díl, Vampýrská akademie 4.díl.
A co váš týden? :)

Recenze - Džínový deník

2. února 2013 v 17:25 | Fearnie |  Recenze
 • Název:Džínový deník
 • Série:Džínový deník
 • Díl: 1.
 • Autor: Zuzana Šuláková
 • Datum vydání: 5.9.2012
 • Počet stran: 290

Číst cizí deníky se sice nemá, ale ona je to taková zábava… Patnáctiletá Paula nás nechává nahlédnout do svého nejintimnějšího soukromí - seznámí nás se svými přáteli, s rodinou, svěří nám své obavy z nástupu na novou školu, popíše roztržky s kamarádkami a spolužačkami, ale hlavně se detailně zabývá záhadami klukovských citů. Kdo se v nich má vyznat?

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!

Jaký je vlastně můj názor? Knížku jsem měla půjčenou z knihovny a na první pohled mě zaujala obálka. Je nádherná! Dále se mi líbilo, že je to psáno formou deníku a ještě k tomu patnáctileté holky. Tohle téma (nástup na střední školu) je mi blízké a v září mě to také čeká.

Líbilo se mi, že i když Paula odešla na jinou školu, se svou nejlepší kamarádkou se dále stýkala a sdělovala jí své novinky.
V nové třídě si našla spoustu kamarádek. Neuzavřela se do sebe, ale otevřela se pro ně. Mimo to se bavila i s hodně klukama.

Na knize mi trochu vadí počet vztahů. Je to něco jako obří pavoučí síť. Vlastně s tamtím se baví, ten se jí líbí, ten zase ne atd. Prostě spousta vztahů. Hodně se to i střídá - láska, nenávist, přátelství, ignorace...

Ale nejvíce se mi líbí závěr, kdy to vlastně končí Valentýnem. Nakonec skončí se svým vysněným klukem a s novou školou je naprosto spokojená.

Momentálně u nás je přeložen jenom jeden díl, ale já si počkám na další dva. Tuto knihu moc doporučuju a klidně bych si ji přečetla znova.


Dávám jí 3 body / 5 bodů. !


ps.: Tohle je moje první knižní recenze na blogu, prosím berte ohledy. Jak se vám líbí? Četli jste? Nebo si ji přečtete?