Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

Filmová recenze: Život je krásný

17. února 2013 v 18:34 | Fearnie |  Recenze
Vím, že tohle nemá nic společného ani s mými povídkami ani s knížkami, ale na tenhle film musím napsat rencenzi!


Komedie / Romantický / Drama / Válečný
Itálie, 1997, 116 min


O čem film je?
Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna...

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!
Takže, obsah snad mluví za vše. První polovina je o tom, jak se vlastně Guido seznamuje s ,,princezničkou" Dorou. Šíleně se mi líbí, jak se k ní chová a jak dělá vše proto, aby se jí zalíbil.

Vezmou se a mají syna. Giosué je takový hodný, nevinný chlapec. Nechápe, kde to jsou. Ale Guido když to zjistí, neřekne mu to. Nemůže ho stresovat, nepochopil by to.

Líbí se mi, jak dělá vše proto, aby se mu i přes to vše v koncentračním táboře líbilo. Udělá vše proto, aby svého syna a milovanou manželku zachránil.

Film je dokonalý. Přesně znázorňuje tu dobu (z pohledu Itálie) a detaily jsou moc dobré! Konec je pěkný. I když Guido zemře.. Tak nezemřel jen tak! Obětoval se pro svého syna, udělal vše proto, aby přežil. A syn se nakonec sveze vysněným tankem ( s Američany) a věří, že jeho táta měl pravdu! Co slíbil, to taky dodržel... :)

A velkým plusem je, že herec Benigni celý film oživil a udělal skvělým. První polovina je odlehčena a brána s humorem. Do té druhé se snažil také vnést trochu odlehčení, hlavně kvůli synovi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete 2.kapitolu Záblesky života?

ano!
ne!

Komentáře

1 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 19. února 2013 v 12:57 | Reagovat

ešte som ten film nevidela, ale ja ani nepozerám telku či filmy alebo seriály...

2 Surynka Surynka | Web | 20. února 2013 v 12:43 | Reagovat

Film znám a moc se mi líbil. Na Tvém článku mě mrzí to, že se nejedná ani o recenzi, jako o stručné povídání na dané téma. Je to škoda, těšila jsem se na recenzi na film a ono jen povídání :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama