Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

Duben 2013

JZ - 1.kapitola!!!

29. dubna 2013 v 19:12 | Fearnie |  1. díl - Samragdový klíč
Překvapení" Je to konečně tady! Přidávám první kapitolu dlouho očekávané Jantarové země. Důvodem je i to, že dneska mám tenhle blog přesně jeden rok. Tak jako dárek ode mě pro vás je tohle. Ať se líbí. :)


1.kapitola - Vítej v Sandorii.
Ten počítač mi asi vážně zatemnil mozek, pomyslela si Lucy a nervozně pochodovala po pokoji tam a zpět. Vzala do rukou časopis Enigma.
,,Četla.." řekla a hodila ho za sebe. Jenže, když se otočila, něco uviděla. Byla to velká lupa!
,,Lupa?" zeptala se nikoho konkrétního a vzala ji do rukou.
Sedla si před postel a točila s lupou.
,,Bez počítače se dá žít... Bez počítače se dá žít..." Opakovala si. Chtěla věřit tomu, že je to pravda, ale nešlo jí to. Zvedla lupu a podívala se do ní. Přejížděla od psacího stolu, přes okna, skříně, až ke dveřím. Najednou něco uviděla. Byl to jednorožec, který zvedl kopyta a jeho roh se zaleskl. Lucy ihned dala lupu pryč.
Přemýšlela nad tím, co právě viděla. Nebála se, ale nějak jí to nedávalo smysl.
,,Na hrob ti tesám Esemes!" ozvala se píseň SMS od Lucie Bílé z obývacího pokoje.
,,Mamí!" zakřičela Lucy s nadějí v hlase, že to matka ztlumí, ale ona ji zřejmě neslyšela.
,,Bezva," pronesla a vydala se ke dveřím s lupou stále v ruce. Popadla kliku a pomalu stlačila dolů. Zavřela za sebou dveře, ale to co viděla, když se otočila, jí vyrazilo dech!
S velkým úžasem pozorovala vše, co se kolem ní dělo. Viděla malé kamenné domky, běhající děti a také vysoké kopce, ale i menší kopečky.
,,Lucy!" vykřikla jedna malá dívka, asi osmiletá, s hnědými vlasy poletujícími kolem jejího obličeje.
,,Odkud mě znáš?" podivila se Lucy. ,,Jsem Arrie..."řekla holčička a chytila jí levou ruku. ,,Á ty máš smaragdový prsten." ,,Cože?" nechápala Lucy. ,,Tohle? To je jen bižuterie..." usmála se. Ale to už Arrie neslyšela, běžela po cestě z malých, ale i velkých kamínků a křičela: ,,Lucy je tu! Ona vážně přišla!"


Recenze : Příšerné příběhy z černé lodi

28. dubna 2013 v 18:48 | Fearnie |  Recenze
Autor: Chris Priestley

Po Příšerných příbězích strýce Montaguea se ke čtenářům dostává další dávka děsivého čtiva. Tentokrát je vypravěčem strašidelných historek mladý námořník, který se uprostřed bouřlivé noci objeví v málo navštěvované krčmě. Jeho vyprávění jsou povětšinou zasazena do uzavřeného prostoru lodi, kde se hrůza šíří rychleji a nelze před ní uniknout. Setkáváme se s přízraky, piráty i mořskými netvory; dojde však i na zjevení mnohem strašlivější, než o jakých se zdává v nejhorších snech. Kdo je vlastně onen námořník, který umíněně trvá na tom, že všechny jeho historky se skutečně odehrály? V závěru je tato záhada rozluštěna, a nejen tato: ale čtenář by byl možná raději, kdyby se některé věci dozvědět nemusel…

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY.

Jak jistě víte, dávala jsem recenzi na první díl. Když jsem se dozvěděla, že jsou i další dva, ihned jsem byla rozhodnutá, že si je přečtu. Nejsem si tak jistá, zda to bylo dobře.:D

Obálka je podle mě hezčí než u předchozího dílu. Modrá barva se k tématu hodí.

Podle anotace vyplývá o čem to bude. Uřímně si mi námět líbit, ale po ukončení prvního dílu jsem se bála o to více. Konec se mi nelíbil! Opět to blo tak škaredě a smutně ukončenéé... :(

Všechny příběhy se týkají lodí, námořníků atd. Nevím, některé povídky vyloženě blbost, ale některé teda mě děsí do teď. Ale tím, že je to na lodi, tak mě to uklidňuje.

Podle mě byl první díl rozhodně lepší..

Dávám 2,5 bodů/ 5 bodů.


Ghostgirl - recenze trilogie!

27. dubna 2013 v 17:33 | Fearnie |  Recenze
Konečně je to tady! Chtěla jsem udělat recenzi, tak jsem se rozhodla zrecenzovat celou trilogii a ne každý díl zvlášť. Ušetří mi to práci a aspoň si to celé shrnu najednou.:)
Tohle je fotografie všech tří obálek↑.

ATIWU - anotace

21. dubna 2013 v 10:15 | Fearnie
Je tady taková krátká anotace na mou novou povídku And then I woke up. Lehce přeloženo: A pak jsem se vzbudila. Ale přece jen v angličtini mi to zní o hodně lépe.:)Je mi devatenáct, letos jsem odmaturovala. Mým snem, už od základky, bylo jet do Rio de Janera v Brazílii. Hlavním důvodem byla obří socha tyčící se nad městem, ale také moře a portugalšina. Dlouho jsem dělala různé práce, abych si mohla alespoň polovinu zaplatit. A tak se to stalo, na jeden rok jsem tam odjela. Ale.. takhle jsem to teda neplánovala!

Recenze - Drakie 1.díl

20. dubna 2013 v 19:01 | Fearnie |  Recenze
Po dlouhé době opět recenze, ale teď jsem měla plno učení na přijímačky, od pondělka to snad bude lepší. Užijte si recenzi:)

Série: Drakie
Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány pro ženy
Rok vydání: 2012,
počet stran: 296
Rok vydání originálu: 2010

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY.

Tak jako vždy jsem si knížku vybrala podle obálky, která mě už z dálky zaujala. Pak samozžejmě anotace.:)

Ze začátku bylo těžké představit si ji po proměně. Křídly vyplněné blanami, třpytivá kůže..

Říkala jsem si, že hlavní hrdinka je potomkem draků, to může být zajímavé. Ano, Jacinda je na první pohled krásná - obšas jsem jí záviděla. Je chytrá, hodná a hlavně miluje to, čím je. Ráda léta vysoko v oblacích, prochází se přírodou, čerpá energii z drahokamů. Jenže její matka se bojí lovců a toho, co s ní zamýšlí kmen a tak se i s jejím dvojčetem - Tamrou, odstěhují.

Jacinda nastoupí na střední školu kdesi v poušti. Zamiluje se do Willa, který je lovec a skrývá ne jedno tajemství.

Samotný námět mi příjde bezva a líbí se mi zpracování. Optimální délka kapitol + formát. Četlo se to úplně samo.

Jistě, že tam byly postavy, které mi lezly krkem a nejraději bych je vymazala (např. Xander, Brooklyn), ale bez nich by nebyla žádná zápletka, že?

Celkově hodnotím knihu jako dobrou 4 body/ 5 bodů. Jen mě celkem naštval neúplný konec, ale od toho tu jsou další díly, že? Samozřejmě, že si druhý budu chtít přečíst.

Četli jste? Co říkáte???:)Zaměření blogu!:)

14. dubna 2013 v 11:59 | Fearnie |  Tajemné články!
Ahoj, takže... před týdnem jsem dala dotaz, zda mám tenhle blog věnovat pouze povídkám a založit si další o knihách. Všichni jste říkali, že by bylo fajn to spojit v jeden blog. A já teda souhlasím. Takže nové zaměření blogu:

KNIŽNĚ - LITERÁRNÍ BLOG.

-což vlastně znamená, že zde budou novinky o knihách, recenze atd..
- + moje vlastní tvorba

Dnes přidám recenzi na Drakii:)

Dotaz!:D

7. dubna 2013 v 10:40 | Fearnie |  Tajemné články!
Jak jste si určitě všimli, za poslední dobu jsem hodně přidávala knížky, recenze, to co jsem četla atd... Je to tím, že teď miluju knihy a pořád něco čtu. Ale tenhle blog byl původně o mé literární tvorbě. A proto mám dotaz. Mám i založit blog o knihách? A tenhle nechat povídkám? Bylo by to lepší?:)) Prosím poraďte + hlasujte ↓ .Díky:))

Ohlášení!:D

5. dubna 2013 v 19:00 | Fearnie |  Tajemné články!
Ahoj je zde menší ohlášení za tento týden. !

Psaní:
Napsala jsem 1.kapitolu And then i woke up - chystám anotaci:)
Napsala jsem 4., 5. kapitolu Jantarové země - už brzy!

Čtení:
Dočetla jsem Vamýrskou akademii 6. Už ted mi chybí. Chystám nějaký můj závěr, ale to až později.

+ jsem vyhrála knihu Mayské proroctví - hadí spirála!:)

To je vše, jinak ve škole celkem ušlo. Budou třídní schůzky, tak se snažím si to spravit. Co vy?

Návštěvnost 25.3. 2013 - 31.3. 2013

1. dubna 2013 v 16:34 | Fearnie |  Tajemné články!
Pondeli: 4
Utery: 2
Streda: 16
Ctvrtek: 16
Patek: 10
Sobota: 0
Nedele: 17

Celkem: 65 - díky, sobota je nějaká divná, jelikož jsem viděla, že tu bylo hodně lidí..O.o :D