Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

JZ - 1.kapitola!!!

29. dubna 2013 v 19:12 | Fearnie |  1. díl - Samragdový klíč
Překvapení" Je to konečně tady! Přidávám první kapitolu dlouho očekávané Jantarové země. Důvodem je i to, že dneska mám tenhle blog přesně jeden rok. Tak jako dárek ode mě pro vás je tohle. Ať se líbí. :)


1.kapitola - Vítej v Sandorii.
Ten počítač mi asi vážně zatemnil mozek, pomyslela si Lucy a nervozně pochodovala po pokoji tam a zpět. Vzala do rukou časopis Enigma.
,,Četla.." řekla a hodila ho za sebe. Jenže, když se otočila, něco uviděla. Byla to velká lupa!
,,Lupa?" zeptala se nikoho konkrétního a vzala ji do rukou.
Sedla si před postel a točila s lupou.
,,Bez počítače se dá žít... Bez počítače se dá žít..." Opakovala si. Chtěla věřit tomu, že je to pravda, ale nešlo jí to. Zvedla lupu a podívala se do ní. Přejížděla od psacího stolu, přes okna, skříně, až ke dveřím. Najednou něco uviděla. Byl to jednorožec, který zvedl kopyta a jeho roh se zaleskl. Lucy ihned dala lupu pryč.
Přemýšlela nad tím, co právě viděla. Nebála se, ale nějak jí to nedávalo smysl.
,,Na hrob ti tesám Esemes!" ozvala se píseň SMS od Lucie Bílé z obývacího pokoje.
,,Mamí!" zakřičela Lucy s nadějí v hlase, že to matka ztlumí, ale ona ji zřejmě neslyšela.
,,Bezva," pronesla a vydala se ke dveřím s lupou stále v ruce. Popadla kliku a pomalu stlačila dolů. Zavřela za sebou dveře, ale to co viděla, když se otočila, jí vyrazilo dech!
S velkým úžasem pozorovala vše, co se kolem ní dělo. Viděla malé kamenné domky, běhající děti a také vysoké kopce, ale i menší kopečky.
,,Lucy!" vykřikla jedna malá dívka, asi osmiletá, s hnědými vlasy poletujícími kolem jejího obličeje.
,,Odkud mě znáš?" podivila se Lucy. ,,Jsem Arrie..."řekla holčička a chytila jí levou ruku. ,,Á ty máš smaragdový prsten." ,,Cože?" nechápala Lucy. ,,Tohle? To je jen bižuterie..." usmála se. Ale to už Arrie neslyšela, běžela po cestě z malých, ale i velkých kamínků a křičela: ,,Lucy je tu! Ona vážně přišla!"
,,Můžete mi už říct, o co se tu jedná? Chci jít domů. Raději se budu nudit tam než tady!" řekla Lucy a přitom gestikulovala rukama. ,,Nechápeš to? Jsi naše Velká Lucy a konečně jsi tady," pronesla do ticha Arrie. Naproti Lucy stála jedna žena, dvě dívky a jeden chlapec.
,,Lucy, vítej v Jantarové zemi. V Ruiscoll," řekla žena a přistoupila k ní blíže.
,,Tak fajn. O co tu jde? Vaše Ruiny jsou moc pěkné, ale chci jít domů!" Lucy byla stále nepříčetná a šla ke dveřím. Těsně před nimi se zastavila a otočila se na něj. Chlapec, který byl vyšší než ona, se zasmál.
,,Co?" vyjela po něm Lucy.
,,Ruiscoll. Jmenuje se to tady Ruiscoll," odpověděl chlapec chladně.
,,To mě nezajímá," řekla pohrdavě Lucy, aby zakryla to, že s sebou trhla, když si všimla jeho pronikavě hnědých očí.
,,Ukážu ti mapu," pronesla po chvíli žena a přistoupila ke stěně.
,,Páni, tak vy máte mapu, ale oblíkli jste mě do pytle?" řekla Lucy ve chvíli, když se z nízkého stropu rozmotala velká mapa. Jedna z dívek se zasmála, ale nikdo tomu nevěnoval pozornost.
,,Můžete?" pokynula žena směrem k Lucyiným vrstevníkům.
Dívka, která měla hnědé vlasy i oči začala.
,,Jsem Roisin. My se nacházíme tady v Sandorii. Je to hlavní město Ruiscoll. Ty jsi přišla přes portál, kterým ještě žádný člověk nepřišel! Je tady Hlavní sídlo, které se nazývá Evelynina budova, podle její zakladatelky. Zde, je Les sirén, na který uvidíš z Domu," vysvětlovala Roisin a přitom ukazovala na jedno místo po druhém.
,,Sirény? Já myslela, že.... NEEXISTUJÍ." namítala Lucy a zasmála se.
K mapě přistoupil chlapec a představil se: ,, Jsem Pearce." Úplně ignorovali její nemístnou poznámku.
,,Tady je město Hedera, proslulé výrobou kožešin. A zde Thalie. Oběma městy protéká Dračí řeka a tady je Vílí most," pokračoval Pearce. ,,Draci? Víly? To jsme někde v pohádce?" pokusila se Lucy o další žert. ,,Lucy, my za to nemůžeme. Ale to proto bydlíme v Ruiscoll, je to tady nejbezpečnější. Buď ráda, že tě portál dostal sem. Jeden menší portál je v Dalomnii a tam bys fakt nechtěla." Mluvil vážně Pearce.
Nyní předstoupila dívka se zrzavými, dlouhými vlasy a modrýma očima. ,, Tady jsou Suzyiny hory, kde pramení řeka Aura, která od sebe dělí města Dalomnii a Adalii. Tyto města spolu válčí asi už od nepaměti. Zde paseka jednorožců a Vlčí les. A tady nejdůležitější dvě místa. Goldie, kde se těží rubíny a Bethaduryin důl, kde je ráj Jantaru," řekla. ,,Nemělo by se v Goldii těžit zlato?" zeptala se Lucy žertem. ,,Mým snem je najít zlato," odpověděla dívka a natáhla k ní ruku. ,,Jsem Corinna," řekla a Lucy si s ní potřásla.
,,Lucyina mýtina?" zeptala se a ukázala na horní část mapy. ,,Ta je nebezpečná. Čarodějnice tam mají slety," řekl Pearce a přistoupil k ní blíže. Lucy se na něj zaraženě dívala.
,,Ták! Pearce, odveď Lucy do jejího domu, ať se připraví…",,Páni, mám vlastní dům?" Lucy byla nadšená. Šli s Pearcem vedle sebe. ,,No a… řekneš mi jak to, že mě tady všichni znají?" zeptala se a podívala se na něj. ,,Dozvíš se to včas…"
,,Čau Pearci, koho mi to vedeš?" řekl nějaký kluk, co k nim zrovna přišel a právě se díval na Lucy. ,,Jsem Luke," řekl kluk s hnědými vlasy, modrýma očima a políbil Lucy ruku. ,,Musíme jít, Lucy," řekl Pearce a odváděl jí pryč. ,,Rád jsem tě poznal, Lucy!" křikl za ní Luke a zamával jí.
,,Je milý, nemyslíš?" zeptala se Lucy a Pearce odpověděl: ,,Jo, až moc."
Společně vešli do malého domku s kamenými zdmi a jedním pokojem. Byla tam velká postel, skříň, stůl a židle.
,,Trixy? Trixy!" volal Pearce.
Za chvíli přišla menší dívka, s hnědými vlasy a otrhaným oblečením.
,,Kdo je to?" nechápala Lucy.
,,Tvá služka," odpověděl Pearce. Lucy začala skákat a jásat:,,Mám služku!!!"
,,Počkat," zarazila se, ,,co bude teď?" ,,Za asi hodinu půjdeme na večeři, příjdu pro tebe. Zatím se můžeš připravit," řekl Pearce, usmál se a odešel. Za Lucy se zavřely dveře. Sedla si na postel a neměla tušení, co bude následující hodinu dělat….


Chvíli seděla, chvíli chodila tam a zpátky, chvíli si česala své dlouhé blonďaté vlasy, na kterých se jí na koncích dělaly vlny. Dívala se z okna a najednou uviděla Velký Dom, ten, ze kterého jde vidět přímo na Les Sirén. Lucy se tam zadívala a přemýšlela, jak to tam asi vypadá.
Na nic nečekala a otevřela okno. ,,Ehm…paní Lucy, co to děláte?" Zakoktala se Trixy a přiběhla k oknu. Ale to už Lucy seděla na parapetu, řekla: ,,Pro tebe jsem slečna Lucy," a seskočila dolů. Dopadla na nohy, spravila si účes. ,,Není to tak těžké," usmála se a rozhlédla.

,,Lucy…Slečno Lucy, mám vás hlídat." Sykla na ni Trixy z okna. Měla krátké hnědé vlasy, které si na její hlavě dělaly, co chtěly.
Rozhlédla se a uviděla vyšlapaný chodníček až k Velkému Domu.
,,Ano, to je můj cíl," řekla si sama pro sebe a rozběhla se k prvnímu stromu podél cesty. Když byl vzduch čistý, běžela k dalšímu. Najednou uslyšela smích. Vykoukla a z dalšího chodníku šly Corinna, Roisin a nějaká dívka. Ale naštěstí byly tak zabrané do rozhovoru, že si jí nevšimly….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 30. dubna 2013 v 22:08 | Reagovat

Hmm.. zaujímavé :D Mne sa to páči, síce som sa občas zle vyznala v tej priamej reči a ešte neviem, čo budem očakávať od ďalších častí, ale vskutku pekné :D

2 Ronnie Ronnie | Web | 1. května 2013 v 17:05 | Reagovat

Pěkná kapitola, fakt moc :D líbilo se mi to a jsem zvědavá na další kapitolu :D je to fakt krása :D

3 Deny el Infian Deny el Infian | E-mail | Web | 5. května 2013 v 9:19 | Reagovat

Je to pěkný. Akorát mi trochu nesedí, jak nejdřív úplně nejvíc protestovala, že chce domu a tak a pak je nadšená, že má vlastní dům a tak ._.

4 Ana Syringa Ana Syringa | Web | 6. května 2013 v 11:47 | Reagovat

som zvedavá... ten svet vyzerá zaujímavo. :)  určite budem čítať aj ďalšiu kapitolu.

5 Vera Vera | Web | 6. května 2013 v 18:17 | Reagovat

JE to takové dsot zvláštní, abych řekla pravdu...přijde mi, že děj letí hrozně rychle ve srovnání s tím, jak je kapitolka krátká...možná také díky tomu jsem ze začátku trošku nepochopila, jak se dostala do Sandoie :) tedy až poté, co to tam bylo vysvětlené, mi to došlo :)
jinak asi by to chtělo mapku - protože v tolika názvech a místech se moc neorientuji...
Samotná hlavní hrdinka...já si nemůžu pomoct, ale v některých chvílíchv mi přijde trošku..namyšlená...
Ale určitě piš dál, jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat :)

6 the-hunter the-hunter | Web | 29. srpna 2013 v 10:45 | Reagovat

No, nápad je to určitě dobrý, ale chtělo by to děj o hodně zpomalit, přidat popisy a vysvětlit, co že se to tam vlastně děje. Třeba ten začátek s lupou jsem absolutně nepochopila.
A taková drobnost - myslíš, že když žije Lucy v New Yorku, poslouchala by její máma Lucii Bílou?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama