Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

Jsem nevinná - 1.kapitola

20. září 2013 v 16:05 | Fearnie
Je tady 1.kapotila, ať se líbí;).


,,Tělo mladého muže bylo nalezeno dnes ráno v ulici Polní. Co se stalo, zatím nevíme. Měl podřezané hrdlo a okolo něj bylo spousty krve. Nemáme žádné stopy, ani podezřelé." To stačí, řekla si Carly a vypla zprávy. Stejně nepříjdou na to, kdo to udělal, tak na co pátrat. Dívka neměla ráda vyšetřování a už vůbec ne ty ,,kecy" v televizi.
Popadla do rukou kabát a vydala se do ulic. Mířila do své nové střední školy, kde se právě včera byla zapsat. Dnes tam oficiálně nastupuje jako studentka.

Vešla do své nové třídy a posadila se až úplně dozadu. Rozhlédla se. Kolem ní bylo plno puberťáků, kteří jen rozebírají své oblečení a vlasy.
,,Jo! Ta akce je zítra. Bude to božííí..." ,,To triko měli i v ostružinové barvě." ,,Jo, chodíme spolu." tyhle věty slyšela ze všech stran. Musela se pro sebe usmát.
,,Slečno Martinézová, je vám něco k smíchu?" ozval se přísný hlas profesorky, která zrovna něco psala na tabuli. Carly se rozhlédla, několik jejich nových spolužáků na ni zíralo. Uvědomila si, že tyhle věty nemohla slyšet. Protože... oni je ještě neřekli. Zavrtěla hlavou a otevřela učebnici.

Popadla své učebnice a vyběhla na chodbu. V tom ale do někoho vrazila. Že by už zase? S nezájmem zvedla oči a naproti ní stál pohledný kluk. Byl asi o rok starší a pozorně ji sledoval. Co je na ni tak zvláštní? Snažila se napodobit styl místních holek. Na sobě měla úzké džíny s potiskem květů, černé tílko a na něm lehký propínací svetřík. Její kudrnaté vlasy ji ve vlnách splývaly až pod ramena. Povytáhla obočí a čekala, zda kluk něco neřekne.
,,Jsi tu nová?" vysoukal ze sebe nakonec. Carly přikývla, neměl chuť se s nikým vybavovat.
,,Provedu tě tady, jestli... jestli máš zájem." řekl a usmál se na ni. Sjela ho pohledem od hlavy až k patě a až pak řekla: ,,Díky, ale to nebude potřeba." Pohrdavě se na něj usmála a odešla pryč...

I hned co přišla domů, zapnula televizi. Třeba budou mít nějaké novinky.
,,Zjistili jsme, že mladý muž, co dnes ráno zemřel, byl nájemný vrah. Na zakázku zabil tři lidi. Teď je otázkou? Věděl to ten, co ho zabil?" Carly se pro sebe usmála a televizi opět vypla.
Rozhodla se, že si udělá úkoly do školy. Sice tam byla první den, ale nechtěla být pozadu. Řekla si, že bude mít nový život, který obsahuje školu, soustředění a možná i … přátele? Při tom slově se otřásla. Skoro ani neznala jeho význam.

Bylo deset hodin večer a Carly seděla v kuchyni. V ruce držela ostrý kuchyňský nůž. Otáčela s ním a jeho ostří se ve světle lamp leskla. V jejich očích se zalesklo, ale ona musela být silná. Sevřela rukojeť silným stiskem a nůž zabodla do kuchyňské linky. Zavrtěla hlavou a z místnosti odešla. Tohle bude jedna z poklidných nocí.

Druhý den seděla v lavici a připravovala se na hodinu. Na stůl si postavila láhev s čistou vodou. Ušklíbla se při pohledu na ten hnus. Tohle měla pít? Vždyť jí to ani trochu nechutná a nepomůže jí to. Podívala se na prsteníček na levé ruce. Měla na něm stříbrný prsten s velkým rudým kamenem. Kámen odklopila a pod lavicí do láhve nakapala pár kapek rudé, husté tekutiny. Láhev protřepala, napila se a s velkou úlevou se uklidnila.
,,Co je to?" uslyšela vedle sebe hlas. S trhnutím se otočila, byl tam ten kluk ze včerejška! Že by se v jeho věku spletla? On chodí s ní do třídy a ona si ho předtím nevšimla? Dívala se na něj a on čekal na odpověď.
,,Můžu to ochutnat?" zeptal se po chvíli.
,,Co?" Carly nenapadlo, co by na to měla říct.
,,No, podle tvého výrazu to je asi hodně dobré," nenechal se odbýt a prohlížel si ji svýma velkýma modrýma očima. Dnes na sobě měla černé džíny, rudě červené triko s jedním ramenem dolů a vlasy měla spletené do copu, který měla přehozený přes rameno.
,,Nechutnalo by ti to." Odsekla a dál už se na něj ani nepodívala.

Zbytek dne se jí povedlo mu vyhýbat, měli společných jen pár hodin. Bohužel ale poslední měli opět společnou. Carly napadlo, že by se vytratila. Ale pak si uvědomila, že chtěla normální život a k němu prostě patří asi i … kluci.
Seděla v lavici a nepřítomně klepala propiskou o lavici. Věděla, že na ni promluví a připravovala se, jak ho co nejlépe odpálkovat.
,,Znervozňuješ mě," ozval se po chvíli. Carly sebou opět trhla. Tohle neměl říct! Jak to, že to nevěděla? ,,Ta propiska." Řekl a ukázal na její ruku.
,,Promiň?" řekla nejistě. On se pouze usmál.

Hned po zvonění se sebrala a rychlým krokem vyšla na chodbu. Vlasy se jí na zádech pohupovaly. Ne, prosím ne! Zvládnu to, už jsem skoro u dveří.
,,Carly," ozvalo se najednou za ní. Sakra. Otočila se, a kdo jiný tam byl než on? ,,Jmenuješ se tak, že jo?" ujistil se. Jenže ona mu nehodlala odpovědět, pouze se na něj dívala.
,,Nechalas tam chemii," řekl a podával jí malou učebnici. Vzala ji od něj a usmála se. Už chtěla odejít, ale on ji na poslední chvíli zastavil.
,,Počkej, nechceš doprovodit? Jdeš pěšky?" byl neodbytný!
,,Já chodím sama." Řekla a upřela na něj své hnědé, oříškové oči.
,,Já jsem Mike. Víš, myslel jsem, že by se ti hodilo mít tu nějaké přátele, když jsi tu nová." Řekl.
,,Přátele?" zeptala se, podívala se na něj, otočila se a vyběhla ven. Jenomže venku zrovna hrozně lilo. Nejen že měla úplně mokré oblečení a vlasy, ještě k tomu se jí roztekla tužka a řasenka na očích. Vždy si je silně malovala. Teď poznala jaká je to nevýhoda. Ale i přes to jí celou dobu v hlavě zněly Mikovy slova: Hodilo by se ti, mít nějaké přátele. Opravdu jsou tak důležití? Přežila bez nich sedmnáct let, proč by to nezvládla i nadále?

Celý další týden se jí podařilo Mikovi vyhýbat a nemluvit s ním. Současně kontrolovala zprávy, ale o mrtvém muži už se nikdo nezmínil poté, co zjistili, že byl vrah. A Carly? Denně si hrála s kuchyňským nožem a bránila touze odolání!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 20. září 2013 v 17:07 | Reagovat

Tak to je super.. Proč nechce mít kamarády, proč je tak odtažitá? Už se těším až dostanu odpovědi, určitě se to pokusím číst, moc se mi to líbí.. :-)

2 Christine Träumer Christine Träumer | E-mail | Web | 20. září 2013 v 17:17 | Reagovat

Klidne muzeme :-)

3 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 20. září 2013 v 22:36 | Reagovat

Hmm... tak toto je super :D som zvedavá čo bude ďalej :D Ale Carly sa mi páči :D zaujímavá postava :D

4 Camelia Camelia | Web | 12. října 2013 v 8:50 | Reagovat

Mám z toho trochu tik v očích. Tahle postava mě opravdu dokáže děsit :D

5 Ronnie Ronnie | Web | 16. října 2013 v 20:36 | Reagovat

Páni :D TO je tak... Celkem dost strašidelný? nebo já nwm jak to popsat :-D Ale ta povídka se mi líbí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama