Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

Město pannen

6. září 2013 v 17:14 | Fearnie |  Jednorázovky
Jsem na adapťáku, tak tady máte přednastavenou jednorázovou povídku!:) Ať se líbí, je to takový menší ,,horor".


Kdysi dávno bylo jedno malé městečko - Isera. Nacházelo se tam daleko za horama, nikde žádná jiná vesnice či město. Nebylo nikoho, kdo by dosvědčil, co se tam děje. Sluneční světlo sem dopadalo jen zřídka. Většinu dnů zde panovala šerá obloha a mlha, která se držela při zemi. Když jste procházeli přes náměstí, spousta lidí se na vás dívala. Nechtěli od vás odtrhnout oči, oni věděli, co se stane. Tráva zde skoro nerostla, a stromy? Ty byly staré, ztrouchnivělé....
Dlažební kostky se vám pod nohama hýbaly a z fontány už voda netekla... no hodně dlouho. Občas bylo slyšet hlasitý, pronikavý křik a hned na to, ho následoval ďábelský smích.
A jednoho dne se to stalo! Do vesnice se zatoulala dívka, která se o sebe uměla postarat. Ale mezi její slabé stránky patřilo to, že ráda objevovala nové věci a nic jí nenechalo chladnou.
Pomalu se šourala přes náměstí a v tom kolem ní prošla shrbená žena. Zastavila se těsně před ní a dívala se na ni očima, který byly zalité krví. ,,Odjeď, přineslas sem jenom zkázu!" Řekla najednou a pár lidí se otočilo. Jemně sebou škubli a propalovali dívku pohledem. Dívka se jen zasmála, obešla stařenku. Její kroky mířily tam, kvůli čemu sem přišla. Hřbitov!
Před ní se najednou tyčily obrovské staré vrata a za nimi pár zanedbaných hrobů. Zatlačila do brány, až se ozval nepříjemný skřípavý zvuk.
Dívka pomalu procházela mezi hroby a pak si všimla něčeho podivného. Jeden hrob byl prázdný. Byl vykopaný a žádná hlína, ale ani rakev v něm nebyla. Přistoupila blíže a chtěla si přečíst, kdo tam má být pohřbený. Ale na náhrobku stála kratičká báseň. Dívka, jakožto do všeho hr, ji přečetla nahlas:
,,Kdysi dávno za horami,
se to jen hemžilo pannami.
Při západu slunce vstávaly,
své hroby si pečlivě ustaly.
Noha nohu střídala,
žádná na jinou nedbala.
Každá měla jeden cíl,
zabít co nejvíce lidí, dle svých sil."
Když to dívka dočetla, ozvala se rána. BIM BAM. Dívka sebou trhla a uvědomila si, že hodiny odbíjejí šest hodin odpoledne. Obloha se zatáhla ještě více, pokud to bylo vůbec možné. Nastal západ slunce, ale to by tady muselo nějaké být.
Najednou se ozvalo něco podivného. KŘUP. Dívka se otočila a její plavé vlasy jí spadly do obličeje. Odhrnula si je a uviděla, že z nedalekého hrobu něco trčí. Přistoupila blíže a uviděla..... Pět prstů! Ruka se zahýbala a začala odhrnovat hlínu. KŘUP.
Z vedlejšího hrobu šla vidět noha, maso se zřejmě rozkládalo dlouho. Dívka si musela zacpat nos, nebylo to nic příjemného. Udělala krok dozadu, ale v tom do něčeho vrazila. Nebo spíše do někoho? Rychle s sebou trhla a prudce se otočila. Ale jakmile spatřila, kdo tam stojí, hrůzou jí div nevypadaly vlasy.
Před ní stála dívka, asi o hlavu vyšší. Vlasy jí trčely na všechny strany. Ruce natahovala k ní a z nohy jí trčelo kus masa. Její pohled byl nepřítomný, ale přesto šlo jasně vidět, o co jí jde. Udělala krok k ní a dívka couvla. Ale když se rozhlédla, uviděla stejné ,,přízraky". Nyní se tady belhalo asi deset takových dívek. Veronika nic nechápala, nervozně těkala pohledem a rozhlížela se, kam by utekla. Najednou uviděla něco, co vzdáleně připomínalo kostel, možná hrad. Vydala se tam. Rychlými pohyby se protáhla kolem ,,vetřelkyň" a utíkala k hradu. Jo, byl to hrad. Poznala to, když stála před jeho bránami. Prudce stlačila kliku a vešla dovnitř. Dveře za sebou zabouchla a zhluboka oddechovala.
,,Nám neutečeš," ozval se ženský hlas a Veronika spatřila ženu, z hrobu! Nevšimla si díry, kterou sem klidně mohl kdokoliv vejít. Na nic nečekala a vydala se po kamenitých schodech do horního patra. Nahnula se přes zábradlí a uviděla, že tyhle ženské nezastaví nic! Plazily se po schodech a dávaly do toho veškerou energii, takže byly i docela rychlé. Veronika se rozhlížela a její pohled skončil na kovové desce, vysící na stěně. Přistoupila blíže a cosi v její hlavě jí říkalo, aby ten nápis přečetla. Jenže dvě nemrtvé ženy k ní už natahovaly ruce, místily se v ní nejrůznější pocity. Chtěla to přečíst, ale bála se, že se nic nestane. Rozhodla se.
,,Kdysi dávno se ve vesnici objevila záhadná žena. Byla proslavena tím, že se o ní říkalo, že vstala z hrobu. Jak se ale někdo takový pak udrží při životě? Tenhle hrad bylo její sídlo. Zvala si sem mladé dívky, aby se ,,seznámila se sousedy". Ty dívky už ovšem nikdo nikdy neviděl. O dva roky později byly dívky nalezeny. Žena je zakopala na hřbitově. Každá žena vypadala stejně. Měla na krku dvě díry. Žena každou kousla do krku a vypila z nich krev. Ale nebyla upír, byla to ,,Mrtvá panna". Zabíjela dívky, které byly panny. Bezmocné a slabé. Vypila z nich krev a nechala je umřít. Jenže jí unikla jedna věc! Ty ženy neumřely, žijí dodnes. A kdo je probudí, už nikdy je nedokáže zase přimět spát!"
Veronika to dočetla a se slzami v očích se otočila na ženy, které k ní stále natahovaly své ruce. Byla v pasti. Myslela si, že si přečte, jak se zachránit, ale místo toho se dozvěděla, že nemá šanci. Probudila monstrum, které už nelze uspat. Je v koncích.
Dřepla si na zem a zvedla oči. Ženy se nad ní skláněly a chystaly se pít. Veronice se oči zalily krví a poté už nikdy nic neuviděla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nebeská Nebeská | Web | 7. září 2013 v 19:13 | Reagovat

Nápad to není zas tak špatný, trošku mi neladí to, jak to bylo celé podané. Ze začátku jsem si myslela, že právě ona zlomí nějakou kletbu. Bohužel, holka byla šťastlivec a místo toho si podepsala ortel smrti.
Aneb takhle se ničí dnešní populace malejch děcek. :D Nečtěte, nebo vás něco sežere. Chjo...

2 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 8. září 2013 v 14:57 | Reagovat

Mne sa to velice páči :D zaujímavý nápad :D Ale chcelo by to viac opisu :D Chápeš, taký ten temný opis prostredia, čo naženie viac hrôzy :D

3 Christine Träumer Christine Träumer | E-mail | Web | 8. září 2013 v 20:58 | Reagovat

Ahoj, ano delam bannery na prani. Myslim, ze bych byla schopna ho udelat zitra nejpozdeji pozitri. Takze pokud bys chtela, na e-mail mi posli obrazky, z nichz to budes chtit a ja se o to pokusim.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama