Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

Recenze - Hunger games 1

22. října 2013 v 10:11 | Fearnie |  Recenze
Zdravím, v pondělí ráno jsem dočetla první díl trilogie Hunger games a po krátkém rozmýšlení jsem se rozhodla, že na něj napíšu recenzi. Kniha mi už (neuvěřitelný!) rok ležela v knihovničce a blíží se premiéra 2.dílu, tak jsem se do toho pustila. Z nedostatku času jsem knihu četla týden, kdyby nebyla škola, dalo by se to zvládnout za 2-3 dny. :)


Název: Aréna smrti
Série: Hunger Games (1.díl)
Autor: Suzanne Collinsová
Původní vydání originálu: 2008
Vydání u nás: 2010
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 328
Žánr: fantasy, sci-fi, horor
Anotace: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

  • Jak mám začít? Film jsem viděla již 3x, takže jsem z toho byla celá nesvá. Ale ne! U téhlé knihy je naprosto jedno, zda ji čtete až po filmu. V knize je to akorát lépe vysvětleno a je tam těch scén více.
  • Katniss mi v kníže moc nesedí, příjde mi taková křehká, hloupoučká. A Peeta? To je dokonalost sama o sobě, prostě jej nejde nemilovat! :3 Herce vybrali dokonalého.
  • Ten nápad - 24 splátců, kteří se mají navzájem pozabíjet - mi příjde skvělý. Úžasně je popsáná krajina, jednotlivé střety splátců a pocity Katniss.
  • Navždy ji budu obdivovat, že se objetovala pro sestru. To, jak ona za každou cenu chrání rodinu, je hrozně hezké.
  • Vadilo mi, že předstírala city k Peetovi. Vše hrála, aby se dožila dalšího dne. Ani na sebemenší chvíli ji nenapdalo, že by se do něj mohla skutečně zamilovat. Jak k tomu, ale příjde samotný ,,Lover boy?" ← tohle označení v originále je božíí. :3
  • Kniha se mi celkově líbila a nechápu ty, co ji srovnávají s Divergencí. Proboha je to naprosto něco jiného. Divergence vás svým dějem více překvapí a celkově je tam asi více akce.
Knize dávám 4 body / 5 bodů. A těším se na druhý díl, který bych chtěla začít číst do týdne. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 holianka/Eleon holianka/Eleon | 25. října 2013 v 23:44 | Reagovat

Byla jsi nominovaná na Liebster Award. Mrkni ke mě na blog. Tam to najdeš :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama