Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

MiniRecenze - Mayské proroctví: Hadí spirála

18. ledna 2014 v 19:51 | Fearnie |  Recenze
Ahoj, vím, že jsem se dlouho neozývala, ale škola mi dává hodně zabrat. Příští týden to bude ještě horší. Samé testy (už teď jich máme naplánovaných sedm!) + budu mít zvýšené tréninky. Budu se snažit alespoň pár článků přidat. Máte to teď taky tak hrozné?
Je tady minirecenze na tuhle knihu, víc k ní nemám, co říct. :/ Pište, jak se vám líbí a co říkáte na knihu! Recenze na 1.díl!

Caity byla předurčena sehrát důležitou roli při záchraně lidské civilizace. Je však ve velkém nebezpečí, zrádná organizace Fraternitas je jí v patách. Pokud Caity a její přátelé selžou, převezme vládu organizace a odsoudí vše k zániku. Podaří se získat dostatečnou sílu pro záchranu světa? Naplní se starodávné proroctví?

Tento díl jsem vyhrála v soutěži a hned se mi zalíbil. Bylo to loni a já byla téměř posedlá koncem světa. Hrozně mě to téma zajímalo!:)

V knize je hodně cestování a řešení záhady znaků a růžných obrázků a maleb. Caity nastoupí na univerzitu se svou nejlepší kamarádkou.

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože jsem četla 1.díl a kniha mě lákala hrozně dlouho.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Dobrodružné cestování.

3. Definujte knihu jedním slovem.
Důvěra.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Hodně se mi líbil Pan Papírek a Caity. Naopak jsem moc neměla v lásce Alexe. Je to takový obyčejný kluk, ano hrozně hodný, ochotný a tak. Ale mě prostě u něj chybělo něco tajemného.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbilo se mi cestování a popis různých míst. A také řešení feng-šuej.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Fraternitas! Je to celé pravda?
Celkově se mi kniha líbila hodně. Měla děj, měla napětí, dobrodružství a měla zápletku. Konec je moc pěkný!

Dávám jí 4,5 b/ 5 b.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 19. ledna 2014 v 11:43 | Reagovat

Jojo, o tomhle jsem slyšela, chystám se na to  :) Mám ráda Maye a historii obecně :)

2 Knihofil18 Knihofil18 | Web | 2. února 2014 v 10:45 | Reagovat

Pán Papierik je asi moja najobľúbenejšia postava v knihe. Ale nesadla mi Caity, takýto typ hrdiniek, ktoré sa o niečom dozvedia a hneď im všetko ide od ruky, neznášam. Fraternitas sú podľa mňa neschopní idioti, lebo keby som ja chcela ovládnuť svet, hneď by som nejakú pubertiačku dala zabiť - ešte skôr, než by vypustila nejaký Majský kalendár do éteru. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama