Všechno o čem dokážete snít, můžete mít!

Recenze - Deklarace smrti

7. ledna 2014 v 16:42 | Fearnie |  Recenze
Název: Deklarace smrti
Autor: Gemma Malley
Díl: první
Počet stran: 256
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Anotace: Velká Británie, rok 2140.
Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - každý obyvatel může mít jen jedno dítě… Kdo zákony poruší, bude potrestán.
Patnáctiletá Anna se narodila rodičům, kteří měli dvě děti. Nyní je označována za "Přebytečnou". Jaký život ji čeká? Dokáže se vyrovnat se svým osudem vyděděnce?

Anna celý svůj život vyrůstala v domnění, že vše co dělá, je špatně. Že musí nenávidět svoje rodiče. Že je správné, když je s ní zacházeno jako s hadrem.

Jednoho dne se do střediska dostane také nový kluk - Petr. Za každou cenu se snaží Annu přesvěčit, že je něco více a že někde venku na ni čekají její rodiče, kteří jí milují.

Kniha mě vůbec nebavila. Mám hodně ráda dystopie, ale s podobným tématem se v poslední době roztrhl pytel - Reset, Jsem roztříštěná. Vím, že Deklarace (původní dílo pod názvem Přebyteční) byla napsána jako první. A je možné, že kdybych knihu četla již dříve, líbila by se mi více.

Nebudu Vám prozrazovat konec, jen napíšu, že to stojí za to! Kdybych Vám měla knihu doporučit už jenom kvůli toho konce, dobře. Přečtěte si ji!

Děkuji nakladatelství Fragment a omlouvám se, že to tak trvalo.

Dávám jí 2,5 b./ 5b.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TeeTee TeeTee | E-mail | Web | 7. ledna 2014 v 18:37 | Reagovat

Knihu jsem četla ještě pod názvem Přebyteční - byla to moje první dystopie- a naprosto jsem si ji zamilovala. I když je asi pravda, že při takovém množství dystopií už to není, co to bývalo.

2 annox annox | Web | 9. ledna 2014 v 0:10 | Reagovat

Taky jsem četl to starší vydání s názvem Přebyteční a vlastně se sám sobě divím, protože má dost otřesnou obálku :D Až na tom budu finačně lépe, tak si rozhodně koupím tohle nové vydání. Nevím proč tě kniha nebavila, já ji ale rozhodně vedle Monumentu 14 řadím mezi nejlepší dystopie vůbec :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama